Okulumuzda, MEB tarafından belirlenen haftalık ders saatlerine ilâve olarak; öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına yönelik ek çalışmalar yapılır.

Ortaokulumuzda Liselere Giriş Sınavlarına (LGS), Lisemizde üniversite sınavlarına hazırlık Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) çalışmaları kapsamında artı eğitim verilmektedir. Öğrencilerimizin her dersten çözemediği soruları sorabilecekleri ve konu eksikleri için alacakları BİRE BİR ÖZEL DERS saatleri, öğrencinin dersine giren profesyonel öğretmen kadromuz tarafından yapılmaktadır. Bire Bir ya da etüt saatlerinde, öğrencilerin talepleri ile sınav sonuçlarına göre öğrenci gelişim ve psikolojik danışmanlık merkezinin belirlediği eksik konular ile öğrencilerin anlamadığı konular, özel ders kalitesinde, profesyonel öğretmen kadromuz tarafından anlatılmaktadır.

Her gün 15.00 – 18.00’a kadar olan zaman diliminde ve haftalık periyodlarda 22.00’a kadar devam edecek verimli çalışma kamp (VÇK) saatlerinde öğrenciler, anlamadığı konular ile yapamadıkları soruları öğretmenlerinden özel ders tadında bire bir yardım alabilirler.

Bire bir Etüt Çalışmaları aşağıdaki şekilde planlanır ve uygulanır:
> Bire bir özel ders almak isteyen öğrenciler, özel ders isteklerini dersine giren öğretmenden direkt olarak talep edebilirler.

> Öğretmenden bire bir özel ders almak için herhangi bir sınır yoktur. Ancak bazı kurallarımız vardır: Öğrencimiz derse mazeretsiz devamsızlık yapmamalı Derse katılıp not tutmalı,Ödevlerini zamanında ve titizlikle yerine getirmeli

> Verilen bire bir özel ders ve etütler, 1 gün önceden panolara günlük olarak asılır, etütten bir gün önce de öğrenci ve velisine etüt saati ile ders bilgisi mesajla hatırlatılır.

> Öğrenciler bire bir özel ders ve etüte gelmeden önce almak istediği konulara hazırlık yapmalı ve anlamadığı kısımları belirlemelidir.

> Bire bir özel ders talep eden öğrenci, önemli bir gerekçeyle etüt talebini iptal ettirmek veya talebini değiştirmek istiyorsa, bu talebini öğretmenine bildirmelidir.

> Aldığı bire bir özel derse önemli bir mazereti nedeniyle katılamayacak öğrenci, bu durumunu, verilen özel ders randevusundan en az 1 gün önceden öğretmenine bildirmelidir. Aksi durumda öğrenci, bir hafta bire bir özel ders alamaz.

> Bunu alışkanlık haline getirmesi durumunda ise, müeyyidesi artar.

> Devamsızlık yapan, dersleri dikkatli dinlemeyen, sınıf düzenini bozan, ödevini zamanında yapmayan ve aylık ödevini verilen sürede tamamlamayan öğrencilere bire bir özel ders verilmez.